Najlepsi lekarze od USG i Gastroskopii we Wrocławiu.

OCZYŚĆ SWÓJ ORGANIZM...NATURALNIE

30
GRU

Lekarz Wrocław Lekarz Wrocław dieta, detoks, oczyszczenie organizmu, zdrowie, wątroba, detoksykacja dieta, detoks, oczyszczenie organizmu, zdrowie, wątroba, detoksykacja

Związek między ciałem a umysłem jest bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu. Utrzymanie go z dala od toksyn i wolnych rodników jest niezbędne dla zdrowia. Odpowiednia dieta to sprawdzony sposób na oczyszczenia organizmu oraz dodanie sobie energii. Po które produkty należy sięgać? Jakie zmiany należy wprowadzić? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu. 

Karczochy mają ogromny wpływ na prawidłową pracę wątroby, co z kolei ma ogromny wpływ na oczyszczenie organizmu z toksyn. Dodatkowo karczochy są pomocne w zwiększeniu produkcji żółci, która pomaga organizmowi w rozkładaniu pokarmów. Karczochy zawierają również sporą ilość błonnika, magnezu, kwasu foliowego oraz potasu. 

Szparagi oprócz tego, że są bardzo smacznym warzywem, przyczyniają się do detoksykacji organizmu oraz są pomocne w walce z procesami starzenia się, a nawet mogą chronić przed zachorowaniem na niektóre nowotwory. Dodatkowo wzmacniają serce i są naturalnym środkiem przeciwzapalnym. 

Awokado ze względu na sporą ilość błonnika i antyoksydantów jest głównym składnikiem wielu oczyszczających potraw. Niestety wielu Polaków unika spożywania awokado ze względu na sporą ilość tłuszczu, ale nie wszyscy wiedzą, że jest to rodzaj dobrego tłuszczu, który powinien znaleźć się w codziennej diecie. Zaleca się, aby jeść samo awokado bez zbędnych dodatków. 

Buraki powinny znaleźć się w Twojej codziennej diecie. Z tego warzywa możesz przygotować wiele różnorodnych potraw: może być głównym składnikiem Twojej ulubionej sałatki, możesz z nich przygotować pożywny koktajl, a nawet zrobić zdrowe chipsy. Dlaczego buraki są tak cenne? Skutecznie oczyszczają wątrobę i dokładnie usuwają toksyny z organizmu oraz zwalczają wolne rodniki. 

Mnóstwo diet oczyszczających uwzględnia również czosnek. Powodem jest przede wszystkim fakt, że czosnek wzmacnia układ odpornościowy, a także ma wpływ na prawidłową pracę wątroby. Inny pozytywny aspekt wynikający z regularnego jedzenia czosnku: nadaje smak i aromat wielu potrawom!

Kapusta wspomaga prawidłową pracę wątroby, a także skutecznie obniża poziom złego cholesterolu. Poza tym jest sprawdzonym, naturalnym rozwiązaniem w przypadku nawracających zaparć. 

Brokuły, podobnie jak buraki, to warzywo z którego możesz przygotować mnóstwo smacznych potraw. To co je wyróżnia to fakt, że wykazują specyficzne działanie z enzymami znajdującymi się w wątrobie, co w końcowej fazie ułatwia wyeliminowanie szkodliwych toksyn z organizmu. 

 

Oprócz dodania wyżej wymienionych produktów do swojej codziennej diety, możesz oczyścić swój organizm z toksyn pijąc różnego rodzaju zioła, takie jak mniszek lekarski, łopian oraz czystek. Nie zapominaj również o regularnym piciu wody. Na co dzień staraj się oddychać głęboko, aby umożliwić cyrkulację tlenu w Twoim organizmie. Unikaj również stresujących sytuacji i nie zapominaj o aktywności fizycznej – min. 30 minut dziennie! 

< powrót do listy artykułów