Najlepsi lekarze od USG i Gastroskopii we Wrocławiu.

SPOSÓB NA WĄTROBĘ

27
SIE

Lekarz Wrocław Lekarz Wrocław wątroba, toksyny, detoksykacja, układ trawienny, jedzenie, zdrowie wątroba, toksyny, detoksykacja, układ trawienny, jedzenie, zdrowie

Czy zdarza się, że w ciągu dnia odczuwasz brak energii? Czy zmagasz się z problemami, które dotyczą Twojego układu trawiennego? A co z dodatkową wrażliwością na niektóre zapachy? Jeśli odpowiesz sobie „tak” na którekolwiek z tych pytań, może to oznaczać jedno: Twoja wątroba prawdopodobnie jest przeciążana! Niestety, ale nieodpowiednia dieta, stres, brak regularnych posiłków, używki, a nawet zanieczyszczenia środowiska mogą powodować, że jeden z najważniejszych organów w Twoim ciele działa nieprawidłowo. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, aby utrzymać zdrową wątrobę? W dzisiejszym artykule przeczytasz o naturalnych sposobach na detoksykację tego narządu.

 

Każdego dnia Twoja wątroba ciężko pracuje, ponieważ pełni ponad 400 ważnych funkcji m.in. odpowiada za oczyszczenia organizmu, wspomaga trawienie tłuszczów poprzez wydzielanie żółci, zarządza gospodarką węglowodanów, stabilizuje poziom hormonów, rozkłada większość substancji w organizmie. Istnieje wiele środków spożywczych, które mogą pomóc oczyścić wątrobę w sprawdzony sposób, stymulując jej naturalną zdolność do wydalania toksycznych substancji z organizmu. Wystarczy wprowadzić kilka zmian w swoim codziennym menu, a także zmienić pewne nawyki, aby wspomóc swoją wątrobę. Oto lista sprawdzonych produktów, które w naturalny sposób będą wspierać Twoją wątrobę w codziennych działaniach!

 

Czosnek ma zdolność aktywowania enzymów wątrobowych, które pomagają organizmowi wypłukać toksyny. Zawiera również naturalne związki m.in. allicyny, które są niezwykle skuteczne w oczyszczaniu wątroby. 

Wysoka zawartość witaminy C oraz przeciwutleniaczy w grejpfrutach i innych cytrusach wspiera naturalne zdolności oczyszczające wątrobę. Jedna szklanka (dziennie) świeżo wyciśniętego soku z grejpfruta zwiększa produkcję enzymów detoksykujących wątrobę, które pomagają wypłukać z organizmu szkodliwe toksyny.

Buraki i marchew są bogate w flawonoidy roślinne i beta karoten, które mogą stymulować i wspierać ogólne funkcje wątroby. 

Zielone, liściaste warzywa są najpotężniejszym sojusznikiem w oczyszczaniu wątroby. Są niezwykle bogate w chlorofil i skutecznie neutralizują z organizmu metale ciężkie, pestycydy i inne chemikalia. Ten rodzaj żywności stanowi potężny mechanizm ochronny dla wątroby. 

Awokado to super foods, które pomaga organizmowi wytwarzać glutation - substancję, która jest niezbędna do oczyszczania wątroby z toksyn. 

Jabłka zawierają substancje niezbędne do oczyszczania organizmu i uwalniania toksyn z przewodu pokarmowego. 

Tłoczone na zimno oleje takie jak oliwa z oliwek mogą być pomocne dla wątroby, ponieważ dostarczają do organizmu bazę lipidową, która może zwiększyć absorbowanie szkodliwych substancji. 

Alternatywne ziarna takie jak komosa ryżowa czy gryka są również zalecane w codziennej diecie, która ma na celu zwiększenie wydajności Twojej wątroby. 

Warzywa takie jak brokuły lub kalafior są doskonałym źródłem substancji, które wspierają produkcję enzymów trawiennych.

Orzechy włoskie wspierają wątrobę w detoksykacji amoniaku, są również bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, które wspomagają prawidłowe oczyszczanie wątroby. 

Kurkuma to ulubiona przyprawa wątroby, ponieważ chroni komórki wątrobowe, a także zwiększa produkcję soków żółciowych. 

< powrót do listy artykułów