Specjalistyczne badania USG i zabiegi Gastroskopii.

Badanie USG

Ultrasonografia (USG)

USG jest badaniem nieinwazyjnym, pacjent podczas Ultrasonografii nie odczuwa bólu.

Specjalistyczne Gabinety Lekarskie przy ul.Wiosennej 15 we Wrocławiu wyposażone są w wysokiej klasy Cyfrowe Aparaty Ultrasonograficzne najnowszej generacji.

Badanie USG wykonywane jest szybko, nieboleśnie, w przyjaznej Pacjentowi atmosferze.

Jak przebiega badanie USG?

Po wejściu do gabinetu Lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem dotyczący stanu zdrowia. Następnie Pacjent odsłania odpowiednią część ciała (np. brzuch, czy klatkę piersiową), i kładzie się na leżance w sposób wskazany przez Lekarza Prowadzącego na plecach lub na prawym, czy lewym boku. Lekarz pokrywa skórę Pacjenta albo głowicę aparatu usg żelem, który umożliwia przenikanie fal.Następuje badanie właściwe, podczas którego Pacjent wykonuje szereg poleceń Lekarza Prowadzącego, by rozpoznanie było jak najrzetelniejsze (np. nabieramy i zatrzymujemy na dłuższy czas powietrze). Wyjątkowo możemy odczuwać jakiś ból, gdy zostanie silniej naciśnięte głowicą USG miejsce, które nas boli.

Ile trwa badanie ultrasonograficzne?

Czas trwania badania USG jest zróżnicowany. Lekarze specjaliści dokładają wszelkich starań, by badanie ultrasonograficzne było jak najpełniejsze, dlatego trwać może ono zarówno 5 minut, jak i 1 godzinę- w zależności od rodzaju diagnozowanego narządu i występującego schorzenia. Następnie Lekarz Prowadzący informuje o zakończeniu badania USG. Wtedy Pacjent wyciera się z żelu i czeka na wynik. Wynik ultrasonografii dostępny jest po kilku minutach od zakończenia badania. Pacjent otrzymuje pełną dokumentację USG, na którą składają się: pełny opis schorzenia, niezbędny do ukierunkowania dalszego leczenia w formie wydruku komputerowego oraz gdy zachodzi konieczność dokumentacja zdjęciowa. Pacjent otrzymuje od Lekarza Prowadzącego wyczerpujący komentarz dotyczący wyniku badania USG, w razie konieczności badanie ultrasonograficzne połączone jest z wizytą lekarską, podczas której następuje przepisanie odpowiednich leków, skierowanie w razie potrzeby Pacjenta do lekarza innej dziedziny medycyny, szpitala, bądź zalecenia dotyczące np. przestrzegania odpowiedniej diety, odpowiednich form ruchu, czy rehabilitacji.

Co otrzymuje pacjent?

Pacjent otrzymuje najwyższej jakości obrazowanie struktur i czynności narządów z wykorzystaniem:

  1. Obrazowania harmonicznego,
  2. Dopplera kolorowego,
  3. Power Dopplera,
  4. Pakietów i algorytmów obliczeniowych.

Jak przygotować się do badania USG?

USG jamy brzusznej w zależności od tego, które narządy będą diagnozowane wymaga inne go przygotowania do badania. Zawsze podczas umawiania wizyty, czy to za pośrednictwem telefonu, formularza konktaktowego poinformuj, jakie narządy mają byćzobrazowane. Jeśli nie posiadasz skierowania od lekarza prowadzącego albo nie potrafisz określić źródła swoich dolegliwości bólowych skontaktuj się z Gabinetami - zostaniesz poinstruowany o tym, jak się przygotować lub zaproponowana zostanie wizyta lekarska połączona z badaniem USG w preferencyjnej cenie, dzieki której lekarz dokładnie określi, czy i jakie badania są niezbędne do zdiagnozowania przypadku. Ultrasonografia innych narządów niż jamy brzusznej nie wymaga specjalnego przygotowania do badania.